Banner Engineering Corporation WLS15XDW0640DSC5
Part No.:
WLS15XDW0640DSC5
Datasheet:
WLS15XDW0640DSC5.pdf
Description:
WLS15 WORK LIGHT STRIP; DIFFUSED
Shipping
WLS15XDW0640DSC5 Specifications
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
700lm
Length:
25.20" (640.0mm)
Profile (W x H):
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 24VDC
Features:
Housing Material:
Polycarbonate (PC)
Rated Life:
Termination Style:
Wire Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C