Banner Engineering Corporation WLS15XDW0640DSC2
Part No.:
WLS15XDW0640DSC2
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WLS15XDW0640DSC2.pdf
Description:
WORK LIGHT STRIP 640MM
Shipping
WLS15XDW0640DSC2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WLS15
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
White, Cool
Luminous Flux:
700lm
Length:
25.20" (640.0mm)
Profile (W x H):
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 24VDC
Features:
Dimmable
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
Termination Style:
Cable Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C