Banner Engineering Corporation WLS15HCDW0640LS24C2
Part No.:
WLS15HCDW0640LS24C2
Datasheet:
WLS15HCDW0640LS24C2.pdf
Description:
WLS15 HIGH INTENSITY LIGHT STRIP
Shipping
WLS15HCDW0640LS24C2 Specifications
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
1500lm
Length:
25.20" (640.0mm)
Profile (W x H):
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
24VDC
Features:
Cascadable
Housing Material:
Polycarbonate (PC)
Rated Life:
Termination Style:
Wire Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 50°C