Banner Engineering Corporation WLS15CWR0220DSC2
Part No.:
WLS15CWR0220DSC2
Datasheet:
WLS15CWR0220DSC2.pdf
Description:
WLS15 DUAL COLOR LIGHT STRIP; LE
Shipping
WLS15CWR0220DSC2 Specifications
Illumination Color:
Red, White
Luminous Flux:
55lm Red, 175lm White
Length:
8.66" (220.0mm)
Profile (W x H):
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 24VDC
Features:
Cascadable
Housing Material:
Polycarbonate (PC)
Rated Life:
Termination Style:
Wire Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C