Banner Engineering Corporation WLS15CDW0640DSQS
Part No.:
WLS15CDW0640DSQS
Datasheet:
WLS15CDW0640DSQS.pdf
Description:
WLS15 WORK LIGHT STRIP; DIFFUSED
Shipping
WLS15CDW0640DSQS Specifications
Illumination Color:
White, Cool
Luminous Flux:
700lm
Length:
25.20" (640.0mm)
Profile (W x H):
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 24VDC
Features:
Cascadable, Dimmable
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
Termination Style:
Cable with Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C