Banner Engineering Corporation WLS15CDW0500DSC2
Part No.:
WLS15CDW0500DSC2
Datasheet:
WLS15CDW0500DSC2.pdf
Description:
WLS15 WORK LIGHT STRIP; DIFFUSED
Shipping
WLS15CDW0500DSC2 Specifications
Illumination Color:
White, Cool
Luminous Flux:
525lm
Length:
19.69" (500.0mm)
Profile (W x H):
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 24VDC
Features:
Cascadable, Dimmable
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
Termination Style:
Cable Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C