Banner Engineering Corporation WLS15CBW0920DSQP
Part No.:
WLS15CBW0920DSQP
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WLS15CBW0920DSQP.pdf
Description:
WLS15 DUAL COLOR LIGHT STRIP; LE
Shipping
WLS15CBW0920DSQP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WLS15
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
Blue, White
Luminous Flux:
Length:
36.22" (920.0mm)
Profile (W x H):
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 24VDC
Features:
Cascadable
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
Termination Style:
Cable with Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C