Banner Engineering Corporation WLC90WL30Q
Part No.:
WLC90WL30Q
Datasheet:
WLC90WL30Q.pdf
Description:
WORK LIGHT 90 X 90MM
Shipping
WLC90WL30Q Specifications
Illumination Color:
White, Cool
Length:
3.50" (89.0mm)
Profile (W x H):
3.58" x 1.11" (91.0mm x 28.2mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Housing Material:
Aluminum (Al), Nickel Plated
Rated Life:
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C