Banner Engineering Corporation WLC60CW340A
Part No.:
WLC60CW340A
Datasheet:
WLC60CW340A.pdf
Description:
WLC60 WORK LIGHT; LENGTH: 340 MM
Shipping
WLC60CW340A Specifications
Illumination Color:
White, Cool
Luminous Flux:
1300lm
Length:
13.39" (340.0mm)
Profile (W x H):
2.40" x 1.23" (60.9mm x 31.3mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Termination Style:
Cable Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C