Walsin Technology Corporation WLBD4516K2U151PP
Part No.:
WLBD4516K2U151PP
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1806 (4516 Metric)
Datasheet:
WLBD4516K2U151PP.pdf
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 1806 1LN
Shipping
WLBD4516K2U151PP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Series:
Package/Case:
1806 (4516 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
800mA
DC Resistance (DCR) (Max):
300mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)