Walsin Technology Corporation WLBD3216K2U500PP
Part No.:
WLBD3216K2U500PP
Datasheet:
WLBD3216K2U500PP.pdf
Description:
FERRITE BEAD 50 OHM 1206 1LN
Shipping
WLBD3216K2U500PP Specifications
Impedance @ Frequency:
50 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
800mA
DC Resistance (DCR) (Max):
80mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)