Walsin Technology Corporation WLBD3216HCU300PH
Part No.:
WLBD3216HCU300PH
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
WLBD3216HCU300PH.pdf
Description:
FERRITE BEAD 30 OHM 1206 1LN
Shipping
WLBD3216HCU300PH Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Series:
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
30 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
6A
DC Resistance (DCR) (Max):
15mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)