Walsin Technology Corporation WLBD2012HCU600TH
Part No.:
WLBD2012HCU600TH
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
WLBD2012HCU600TH.pdf
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 0805 1LN
Shipping
WLBD2012HCU600TH Specifications
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Series:
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
60 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
3A
DC Resistance (DCR) (Max):
40mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)