Banner Engineering Corporation WLB92ZCWW1100ACT
Part No.:
WLB92ZCWW1100ACT
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WLB92ZCWW1100ACT.pdf
Description:
WLB92 WORK LIGHT BAR; 0-10 V DC
Shipping
WLB92ZCWW1100ACT Specifications
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WLB72
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
7150lm
Length:
43.31" (1100.0mm)
Profile (W x H):
3.82" x 4.09" (97.0mm x 104.0mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
100 ~ 277VAC
Features:
Cascadable, Dimmable
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
50,000 Hours
Termination Style:
Wire Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 45°C