Banner Engineering Corporation WLB32C570PBQ
Part No.:
WLB32C570PBQ
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WLB32C570PBQ.pdf
Description:
WORK LIGHT STRIP 570MM
Shipping
WLB32C570PBQ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WLB32
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
White, Cool
Luminous Flux:
1500lm
Length:
22.44" (570.0mm)
Profile (W x H):
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
High/Low/Off Switching
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
50,000 Hours
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C