Banner Engineering Corporation WLB32C570EPB
Part No.:
WLB32C570EPB
Datasheet:
WLB32C570EPB.pdf
Description:
WLB32 WORK LIGHT BAR; SWITCHED H
Shipping
WLB32C570EPB Specifications
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
1500lm
Length:
22.44" (570.0mm)
Profile (W x H):
1.51" x 1.89" (38.4mm x 48.0mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Cascadable, High/Low/Off Switching, Shield
Termination Style:
Wire Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C