Banner Engineering Corporation WLB32C570EM
Part No.:
WLB32C570EM
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WLB32C570EM.pdf
Description:
WLB32 WORK LIGHT BAR; MOTION SEN
Shipping
WLB32C570EM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WLB32
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
1500lm
Length:
22.44" (570.0mm)
Profile (W x H):
1.51" x 1.98" (38.4mm x 50.3mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Cascadable, Motion Detection, Shield
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
50,000 Hours
Termination Style:
Wire Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C