Banner Engineering Corporation WLB32C285M
Part No.:
WLB32C285M
Datasheet:
WLB32C285M.pdf
Description:
WLB32 WORK LIGHT BAR; MOTION SEN
Shipping
WLB32C285M Specifications
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
750lm
Length:
11.22" (285.0mm)
Profile (W x H):
1.26" x 1.98" (32.0mm x 50.3mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Cascadable, Motion Detection
Termination Style:
Wire Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C