Banner Engineering Corporation WLB32C285EPBQ
Part No.:
WLB32C285EPBQ
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WLB32C285EPBQ.pdf
Description:
WLB32 WORK LIGHT BAR; SWITCHED H
Shipping
WLB32C285EPBQ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WLB32
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
White, Cool
Luminous Flux:
750lm
Length:
11.22" (285.0mm)
Profile (W x H):
1.51" x 1.89" (38.4mm x 48.0mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Cascadable, High/Low/Off Switching, Shield
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
50,000 Hours
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C