Banner Engineering Corporation WLA-2W190X180Q
Part No.:
WLA-2W190X180Q
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WLA-2W190X180Q.pdf
Description:
WLA AREA WORK LIGHT; DIMENSIONS:
Shipping
WLA-2W190X180Q Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WLA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Illumination Color:
White, Cool
Luminous Flux:
2050lm
Length:
7.48" (190.0mm)
Profile (W x H):
7.09" x 1.02" (180.0mm x 25.8mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Dimmable
Housing Material:
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Rated Life:
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C