Banner Engineering Corporation WL50SRSSL11Q
Part No.:
WL50SRSSL11Q
Datasheet:
WL50SRSSL11Q.pdf
Description:
WORK LIGHT-50MM 316SS SPOT LIGHT
Shipping
WL50SRSSL11Q Specifications
Illumination Color:
Red
Luminous Flux:
105lm
Length:
Profile (W x H):
1.95" (50.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Housing Material:
Stainless Steel
Operating Temperature:
-20°C ~ 50°C