Banner Engineering Corporation WL50SRL5
Part No.:
WL50SRL5
Datasheet:
WL50SRL5.pdf
Description:
WORK LIGHT-50MM SPOT LIGHT;; VOL
Shipping
WL50SRL5 Specifications
Illumination Color:
Red
Luminous Flux:
110lm
Length:
Profile (W x H):
1.95" (50.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Housing Material:
Aluminum (Al)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C