Banner Engineering Corporation WL50SRL11
Part No.:
WL50SRL11
Datasheet:
WL50SRL11.pdf
Description:
WORK LIGHT-50MM SPOT LIGHT;; VOL
Shipping
WL50SRL11 Specifications
Illumination Color:
Red
Luminous Flux:
105lm
Length:
Profile (W x H):
1.95" (50.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Termination Style:
Wire Leads
Operating Temperature:
-20°C ~ 50°C