Banner Engineering Corporation WL50SBL5Q
Part No.:
WL50SBL5Q
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WL50SBL5Q.pdf
Description:
WORK LIGHT-50MM SPOT LIGHT; VOLT
Shipping
WL50SBL5Q Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WL50S
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
Blue
Luminous Flux:
Length:
Profile (W x H):
1.95" (50.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
50,000 Hours
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-20°C ~ 50°C