Banner Engineering Corporation WL50F-3TWQ
Part No.:
WL50F-3TWQ
Datasheet:
WL50F-3TWQ.pdf
Description:
WL50-3 WORK LIGHT, TOUCH, PWM DI
Shipping
WL50F-3TWQ Specifications
Series:
WL50-3
Product Status:
Active
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
300lm
Length:
Profile (W x H):
1.95" (50.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Dimmable, On/Off Switch
Rated Life:
50,000 Hours
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 50°C