Banner Engineering Corporation WL50F-2PWMQ
Part No.:
WL50F-2PWMQ
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WL50F-2PWMQ.pdf
Description:
WL50F-2 WORK LIGHT; PWM DIMMING
Shipping
WL50F-2PWMQ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WL50-2
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Illumination Color:
White, Cool
Luminous Flux:
185lm
Length:
Profile (W x H):
1.95" (50.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Dimmable
Housing Material:
Polycarbonate (PC)
Rated Life:
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 50°C