Banner Engineering Corporation WL50-3TWQP
Part No.:
WL50-3TWQP
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WL50-3TWQP.pdf
Description:
WL50-3 WORK LIGHT, TOUCH, PWM DI
Shipping
WL50-3TWQP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WL50-3
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
300lm
Length:
Profile (W x H):
1.95" (50.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Dimmable, On/Off Switch
Housing Material:
Polycarbonate (PC)
Rated Life:
50,000 Hours
Termination Style:
Cable with Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 50°C