NetConnex WKT-S18BK-TA
Part No.:
WKT-S18BK-TA
Manufacturer:
NetConnex
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
WKT-S18BK-TA.pdf
Description:
CBL TIE RELEAS BLK 120LB 1.500'
Shipping
WKT-S18BK-TA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NetConnex
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Releasable
Length - Approximate:
18"
Bundle Diameter:
5.20" (132.08mm)
Width:
0.290" (7.37mm)
Length - Actual:
1.500' (457.20mm)