Essentra Components WIT-RT-1050-M
Part No.:
WIT-RT-1050-M
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
WIT-RT-1050-M.pdf
Description:
CBL TIE RELEAS NAT 40LB 10.50"
Shipping
WIT-RT-1050-M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
Richco, WIT-RT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Releasable
Length - Approximate:
10.5"
Bundle Diameter:
2.50" (63.50mm)
Width:
0.210" (5.33mm)
Length - Actual:
0.875' (266.70mm, 10.50")