Anatech Electronics Inc. WIFI2417-2
Part No.:
WIFI2417-2
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
WIFI2417-2.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.417GHZ MOD
Shipping
WIFI2417-2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
2.417GHz Center
Bandwidth:
22MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
1.2dB
Insertion Loss:
3dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)
Height (Max):
1.024" (26.00mm)