Wandboard.Org WB-EDM-IMX6Q-10PACK
Part No.:
WB-EDM-IMX6Q-10PACK
Manufacturer:
Wandboard.Org
Category:
Single Board Computers (SBCs)
Package:
Datasheet:
WB-EDM-IMX6Q-10PACK.pdf
Description:
SBC 1.0GHZ 4 CR 2GB/2GB RAM 10PK
Shipping
WB-EDM-IMX6Q-10PACK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Wandboard.Org
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Core Processor:
ARM Cortex-A9, i.MX6Quad
Speed:
1.0GHz
Number of Cores:
4
Power (Watts):
Cooling Type:
Size / Dimension:
3.230" x 2.360" (82.04mm x 59.94mm)