Boyd Laconia, LLC WAVEBLOCKER-A008-20-02-4000-2000
Part No.:
WAVEBLOCKER-A008-20-02-4000-2000
Manufacturer:
Boyd Laconia, LLC
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
WAVEBLOCKER-A008-20-02-4000-2000.pdf
Description:
THERM PAD 400X200MM W/ADH BLACK
Shipping
WAVEBLOCKER-A008-20-02-4000-2000 Specifications
Manufacturer:
Boyd Laconia, LLC
Active
Usage:
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
400.00mm x 200.00mm
Thickness:
0.0790" (2.000mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:
Black
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
0.8W/m-K