Triad Magnetics WAU20-200
Part No.:
WAU20-200
Datasheet:
WAU20-200.pdf
Description:
AC/AC WALL MNT ADPT 20VAC 200MA
Shipping
WAU20-200 Specifications
Series:
WAU20
Packaging:
Box
Voltage - Input:
120VAC
Voltage - Output:
20VAC
Current - Output (Max):
200mA
Power (Watts):
4 W
Operating Temperature:
-10°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Size / Dimension:
1.61" L x 1.97" W x 2.76" H (41.0mm x 50.0mm x 70.0mm)