TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W93-X112-40
Part No.:
W93-X112-40
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
W93-X112-40.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 277VAC
Shipping
W93-X112-40 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
W9
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
277 V