TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W91-X152-30
Part No.:
W91-X152-30
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
W91-X152-30.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 65VDC
Shipping
W91-X152-30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
W9
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
65 V