TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W68-X2Q110-10
Part No.:
W68-X2Q110-10
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
W68-X2Q110-10.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277VAC
Shipping
W68-X2Q110-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
W6
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
277 V