TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W67-X2Q12-20
Part No.:
W67-X2Q12-20
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
W67-X2Q12-20.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 277VAC
Shipping
W67-X2Q12-20 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
W6
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
277 V