TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W54-XA4A18A10-25
Part No.:
W54-XA4A18A10-25
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
W54-XA4A18A10-25.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 25A 250VAC
Shipping
W54-XA4A18A10-25 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
W54
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
25A
Voltage Rating - AC:
250 V