KYOCERA AVX W3F45C2218AT1F
Part No.:
W3F45C2218AT1F
Datasheet:
W3F45C2218AT1F.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 220PF 50V 1206
Shipping
W3F45C2218AT1F Specifications
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
-20%, +50%
Voltage - Rated:
50V
Current:
300 mA
DC Resistance (DCR) (Max):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.128" L x 0.063" W (3.25mm x 1.60mm)
Height (Max):
0.048" (1.22mm)