KYOCERA AVX W3F45C2218AT1A
Part No.:
W3F45C2218AT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
W3F45C2218AT1A.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 220PF 50V 1206
Shipping
W3F45C2218AT1A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
W3F4
Package/Case:
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
-20%, +50%
Voltage - Rated:
50V
Current:
300 mA
DC Resistance (DCR) (Max):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.128" L x 0.063" W (3.25mm x 1.60mm)
Height (Max):
0.048" (1.22mm)