KYOCERA AVX W3F11A1018AT3A
Part No.:
W3F11A1018AT3A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
W3F11A1018AT3A.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 100V 1206
Shipping
W3F11A1018AT3A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
W3F
Package/Case:
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
-20%, +50%
Voltage - Rated:
100V
Current:
300 mA
DC Resistance (DCR) (Max):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):
0.050" (1.27mm)