KYOCERA AVX W3A4ZC104MAT2A
Part No.:
W3A4ZC104MAT2A
Datasheet:
W3A4ZC104MAT2A.pdf
Description:
CAP ARRAY 0.1UF 10V X7R 0612
Shipping
W3A4ZC104MAT2A Specifications
Capacitance:
0.1µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)