KYOCERA AVX W3A4YC471KAT2A
Part No.:
W3A4YC471KAT2A
Datasheet:
W3A4YC471KAT2A.pdf
Description:
CAP ARRAY 470PF 16V X7R 0612
Shipping
W3A4YC471KAT2A Specifications
Capacitance:
470pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)