KYOCERA AVX W3A45C472MAT2A
Part No.:
W3A45C472MAT2A
Datasheet:
W3A45C472MAT2A.pdf
Description:
CAP ARRAY 4700PF 50V X7R 0612
Shipping
W3A45C472MAT2A Specifications
Capacitance:
4700pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Temperature Coefficient:
X7R
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)