KYOCERA AVX W3A43A221KAT2A
Part No.:
W3A43A221KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
W3A43A221KAT2A.pdf
Description:
CAP ARRAY 220PF 25V NP0 0612
Shipping
W3A43A221KAT2A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
IPC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
220pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:
0612 (1632 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)