Pulse Electronics W3961B0100
Part No.:
W3961B0100
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
W3961B0100.pdf
Description:
ANT CBRS FPC 3550-3980MHZ 100MM
Shipping
W3961B0100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
W3961XXXXX
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (3GHz ~ 4GHz)
Frequency (Center/Band):
3.765GHz
Frequency Range:
3.55GHz ~ 3.98GHz
Antenna Type:
PCB Trace
Number of Bands:
1
VSWR:
Return Loss:
10dB
Gain:
4.5dBi
Power - Max:
3 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.006" (0.15mm)