Pulse Electronics W3920B0100
Part No.:
W3920B0100
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
W3920B0100.pdf
Description:
RF ANT 5.4GHZ FLAT PATCH CAB ADH
Shipping
W3920B0100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
WiFi
Frequency Group:
SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
5.4GHz
Frequency Range:
4.9GHz ~ 5.925GHz
Antenna Type:
Flat Patch
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
3dBi
Power - Max:
2 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.006" (0.15mm)