Pulse Electronics W3538B0150
Part No.:
W3538B0150
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
W3538B0150.pdf
Description:
RF ANT 850/900MHZ PCB TRAC 150MM
Shipping
W3538B0150 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Frequency Range:
824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna Type:
PCB Trace
Number of Bands:
5
VSWR:
Return Loss:
-3dB, -6dB
Gain:
1.5dBi, 4.5dBi, 3.9dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 150mm
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.028" (0.70mm)