Pulse Electronics W3315B0100
Part No.:
W3315B0100
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
W3315B0100.pdf
Description:
RF ANT 2.4/5.4GHZ PATCH IPEX
Shipping
W3315B0100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
Internal Antenna
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
2.45GHz, 5.4GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.925GHz
Antenna Type:
Flat Patch
Number of Bands:
2
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
2dBi, 5dBi
Power - Max:
2 W
Features:
Cable - 100mm