Pulse Electronics W3312BB0100
Part No.:
W3312BB0100
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
W3312BB0100.pdf
Description:
ANTENNA 860-930MHZ
Shipping
W3312BB0100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
Internal Antenna
Packaging:
Box
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
895.5MHz
Frequency Range:
863MHz ~ 928MHz
Antenna Type:
PCB Trace
Number of Bands:
1
VSWR:
Return Loss:
-8dB
Gain:
0.8dBi
Power - Max:
2 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.004" (0.10mm)